Informace QARA ke COVID-19

Situace ohledně „koronavirové“ nákazy zasáhla i náš obor. Na této stránce zveřejňujeme aktuální informace pro realitní makléře i pro naše zákazníky. Podívejte se na videa a přečtěte si všechny články, abyste byli v obraze.

Nejnovější příspěvky:


AKTUÁLNÍ DOPORUČENÍ ČNB k 17. 4. 2020, Jiří Vaněk

Jaká jsou aktuální doporučení ČNB v souvislosti s nynější situací okolo COVID-19? Od 01. 04. 2020 ČNB s okamžitou platností vydala pro banky na jednotlivé ukazatele nová doporučení a zmírňuje tím pohled při posuzování. Limit LTV zvedá na 90 %. DSTI zvedá na 50 % a ukazatel DTI ruší úplně. Jedná se však jen o doporučení a komerční banky se jím nemusí řídit. 

V tuto chvíli to vypadá, že banky budou postupovat konzervativně. Pravděpodobně i s ohledem na to, kolik stávajících klientů již nyní požádalo o odklad svých stávajících splátek. Většina bank nyní zůstává u původního nastavení, nebo je zpřísňují, krom Komerční banky. Na obrázku vidíte seznam vybraných poskytovatelů a jejich přístup k hodnocení těchto ukazatelů. Aktuální data jsou platná k 17. 4. 2020.

Pokud nevíte, co znamenají zkratky LTV, DTI, DSTI, LTI, přečtěte si celý článek Jirky Vaňka.

Co je LTV, DTI, DSTI, LTI? Jiří Vaněk, QARA Finance
Co je LTV, DTI, DSTI, LTI? Jiří Vaněk, QARA Finance

Video + článekJak vyčerpat podporu 25000 Kč, když jste realitní makléř?

Nový článek na blogu QARA právě teď

Legislativa letí jako o závod. Vláda odsouhlasila opatření, které pomůže OSVČ v současné krizi. Po několika kolech úprav byl parlamentem schválen a prezidentem podepsán zákon, který umožňuje i realitním makléřům postiženým současnou krizí čerpat podporu ve výši až 25 tis. Kč. Informace o tom jak a kde čerpat se dozvíte v tomto článku.


Video – Aktuální informace ohledně podpory pro realitní makléře

8. 4. 2020, Jan Novotný

Schválení podpory 25.000 Kč pro realitní makléře. Jan Novotný, QARA

Ve videu se od Honzy dozvíte, jestli i realitní makléři mohou čerpat podporu 25.000 Kč, určenou pro Osoby samostatně výdělečně činné, jak na to a kdy to bude možné.🎃


Článek a zdroje – Jaká bude podpora státu pro realitní makléře?

7. 4. 2020, Jan Novotný, Michal Souček

Podpora státu pro realitní makléře. Jan Novotný, QARA
Podpora státu pro realitní makléře. Jan Novotný, QARA

Máte výpadek příjmů z podnikání v souvislosti s pandemií COVID-19 a hledáte možné úspory? Hledáte informace a ztrácíte se v záplavě návrhů a opatření? Připravili jsme pro vás přehled těch nejdůležitějších opatření a pobídek státu včetně zdrojů, které byste mohli využít. Jaká je tedy podpora státu pro realitní makléře v rámci pandemie COVID-19? Přečtěte si celý článek.


Video – Jaké úlevy slibuje stát realitním makléřům?

6. 4. 2020, Jan Novotný, Michal Souček

Jaké úlevy slibuje stát realitním makléřům? Jan Novotný, QARA

V poslední době se dozvídáme každý den spoustu nových informací o tom, jaké úlevy získají od státu i realitní makléři. O těch nejdůležitějších a zároveň ověřených získal informace Honza Novotný. Podívejte se na celé video, brzy ještě zveřejníme článek s odkazy na jednotlivé zdroje, abyste se na ně mohli případně obrátit napřímo.


Článek a zdroje – Jak přežít krizi jako realitní makléř?

3. 4. 2020, Michal Souček

Článek - Jak přežít krizi jako realitní makléř. Michal Souček QARA
Článek – Jak přežít krizi jako realitní makléř. Michal Souček, QARA

V článku popisuji, čemu se v těchto dnech věnuji, jak jsem vyplnil svůj čas, jak se připravuji na budoucnost a jak komunikuji s klienty. Dal jsem navíc dohromady spoustu zdrojů, ze kterých čerpám, a ze kterých můžete i vy jako makléři i jako lidé čerpat informace, vzdělání a zábavu. Odkaz na celý článek ZDE.


Článek – Jak bude, až pandemie odezní? Bude dobře.

28. 3. 2020, Michal Souček

Článek – Jak bude, až pandemie odezní? Bude dobře. Michal Souček, QARA

Nastala situace, kterou nikdo nečekal. Pandemie zaskočila celý svět. Poslední dobou se mluvilo o ekonomickém ochlazení, recesi, krizi a “ejhle”, přišlo to z úplně jiné strany. Jsem realitní makléř a dočasně jsem přišel o možnost vydělávat peníze. Stejně jako spousta dalších lidí na celém světě. I přes to nepropadám panice. Proč? Přečtěte si celý článek.


Video – Aktuální informace – banky a odklady splátek

26. 3. 2020, Jiří Vaněk, Michal Souček

Aktuální informace – Banky a odklady splátek – Jiří Vaněk, QARA Finance

Aktuální informace ohledně očekávaného chování bank, ohledně financí i avizovaných odkladů splátek. Podívejte se na celé video.


Video – Aktuální informace – co se děje v QARA?

24. 3. 2020, Michal Souček

Aktuální informace – Co se děje v QARA? Michal Souček, QARA

Aktuální informace ohledně pro makléře a klienty ohledně současného a budoucího fungování QARA. Klikněte a podívejte se na celé video.