Hokaido_Březen_2020

Hokaido je pravidelný magazín realitní platformy QARA, který vám přináší informace o realitním trhu, o realitních makléřích, realitním marketingu, financích, hypotékách a právní oblasti. Je určen primárně pro realitní makléře. Na své si přijdete i pokud nejste realitní makléř, ale aktivně se o tato témata zajímáte.

HOKAIDO je magazín realitní platformy QARA. Přináší informace o tom, co se děje na realitním trhu, o realitních makléřích, realitním marketingu, ve financích, hypotékách a v právní oblasti. Je určen primárně pro realitní makléře. Na své si ale přijdete i pokud nejste realitní makléř. Stačí, když se o tato témata aktivně zajímáte.
Realitní magazín QARA – březen 2020

AKTUÁLNĚ V QARA

Aktuální a mimořádné informace ohledně fungování QARA v souvislosti se šířením pandemie koronaviru COVID 19.


INFORMACE O COVID 19 A SLEVA 1000 Kč + DPH

Celé toto období je pro nás pro makléře nestandardní a složité. Musíme ale zůstat pozitivní. Ono to (snad) brzy skončí a (snad) se vše brzy vrátí do normálu. Osobně si myslím, že karanténa by měla být mnohem přísnější, protože to je jediný krok, jak šíření nákazy zastavit. 

Přemýšleli jsme o tom, jak bychom mohli podpořit makléře v QARA. Našli jsme několik způsobů.Prvním z nich je snížení členského poplatku v měsíci dubnu o 1000 Kč (1210 Kč pro neplátce DPH).


#ROUŠKYVŠEM 

V QARA doporučujeme všem makléřům, aby chránili sebe i své okolí. Pokud je to jen trochu možné, buďte doma, studujte, pište články, makejte na své propagaci a na svém marketingu. Pomůže vám k tomu i zmiňovaná QARA Academy, která vás může nastartovat právě v tomto období, kdy je na to klid a čas.

Pokud už musíte ven mezi lidi a nemáte roušku ani respirátor, zahalte svoji tvář při kontaktu s okolím čímkoliv jiným. Roušku, i když ne 100%, si můžete velice jednoduše vyrobit i sami doma podle tohoto návodu


iSmlouva

Pár měsíců jsme v jednání se zástupci aplikace iSmlouva, která umožňuje podepisovat dokumenty na dálku, tedy bez nutnosti osobního kontaktu. Už nyní v jejich systému testujeme a podepisujeme několik druhů smluv a dokumentů, jako je třeba nájemní smlouva i předávací protokol.

Zprostředkovatelská a rezervační smlouva není podle některých názorů zatím bezpečná z hlediska platnosti smlouvy před zákonem. Tyto informace a všechny možnosti průběžně oficiálně ověřujeme u provozovatele aplikace a jakmile budeme vědět víc, dozvíte se to.


MAGAZÍN A BLOG

Hokaido_20200320 – zkrácená video verze magazínu.

Nový WEB QARA

Minulý rok jsme měli obrovský kopec práce s novým webem, který jsme spustili, a který se zdárně zaindexoval. Funguje opravdu skvěle. Chodí tam víc a víc lidí každý měsíc, a to nám dělá opravdu velkou radost. 

Dále aktivně pracujeme na vylepšení SEO parametrů, obsahu a uživatelského rozhraní, což stojí hodně peněz a času, ale je to investice do budoucna, která se vyplatí.Návštěvnost zajišťujeme i v rámci placené propagace.


Dynamický remarketing na Facebooku a Instagramu

Nedávno jsme jako první v republice spustili i dynamický remarketing na platformách Facebooku, takže všechny naše nemovitosti a makléřské profily na stránkách QARA vidí mnohem víc klientů.


QARA Finance

Poslední část loňského roku jsme se intenzivně věnovali přípravě a spuštění finanční a hypoteční platformy QARA pod názvem QARA Finance. Sesterská společnost QARA dodává podporu v hypotékách a dalších finančních produktech makléřům QARA a koncovým zákazníkům. Vede ji náš kolega Jirka Vaněk, který přišel do QARA z pozice ředitele pobočky ČSOB v Praze 8.


QARA Academy

Vzhledem k tomu, že teď všichni budeme mít mnohem víc času, třeba i na studium, dělám všechno proto, abych uvolnil první díl QARA Academy už v tuto chvíli, tedy zhruba o měsíc dříve, než jsem původně zamýšlel. 

Pracovní název „Jak získat (rychle) víc klientů“ zní sice jako otřepané klišé, ale obsah tomu přesně odpovídá. Jedná se o komplexní trénink, ve kterém představuji ty nejefektivnější způsoby, které používám, a díky kterým získávám pravidelně nové klienty. A budete se divit, vůbec to není o sociálních sítích. Jsou to klasické obchodní techniky a nástroje, které fungují léta.

Garantuji vám, že pokud je budete používat také, budou vám fungovat. Dokončujeme celý systém, platební bránu i webovou stránku, ale věřím, že nejpozději příští týden vám pošlu link, kde bude možné se přihlásit.

Všechna doporučení vycházejí z mojí aktuální realitní praxe. Není tam žádná teorie, pouze nástroje, které já i celý můj tým používáme každý den.

První díl není zaměřený na lepší prodej nemovitostí, ale je absolutně zacílený na získávání nových zákazníků. OFFLINE v životě i ONLINE na internetu.

Původně jsem chtěl QARA Academy spustit až cca 20. 4. 2020, ale rozhodl jsem se to výrazně uspíšit, vzhledem k tomu, co se teď děje. Protože budete mít třeba i víc času na to se zastavit, promyslet strategie, marketing i budoucnost jako takovou.


NOVINKY NA BLOGU

To jsou pro tuto chvíli aktuální novinky. Nezapomeňte se podívat na náš BLOG. Trochu jsme tam zametli a udělali pořádek. Ještě to není dokonalé, ale přibylo tam pár nových článků.


Zákon o realitním zprostředkování.

Honza Novotný

Honza Novotný napsal pár slov o Zákoně o realitním zprostředkování, který 17. 2. 2020 vyšel ve sbírce zákonů a 3. 3. 2020 tak vejde v účinnost. Pokud  vás zajímá, co to pro makléře znamená, přečtěte si tento článek. Je to hodně aktuální tématika.


Jaký bude vývoj úrokových sazeb v roce 2020?

Jirka Vaněk

Jirka Vaněk, náš hypoteční poradce a šéf QARA Finance, se opřel do vývoje úrokových sazeb. Srovnal čísla za poslední dva roky a snaží se odhadnout vývoj do budoucna. Jak si vedl se dočtete tady v jeho článku.


Jaký obsah patří na sociální sítě?

Michal Souček

Pokud jste ještě nečetli můj článek s názvem “Jaký obsah patří na sociální sítě”, tak tady jej máte. Je určen všem realitním makléřům, kteří věří stejně jako já, že sociální sítě jsou skvělý nástroj na komunikaci se zákazníky. Jestli máte tři minuty času, tady je článek


Mějte se fajn, držte se v tomto těžkém období a dávejte na sebe pozor.

Ať se vám daří. Michal

Sledujte naše sociální sítě

QARA.TV

Aktuální videa, informace, rady a data. Sledujte QARA TV na YouTube.

sleduj co děláme

Facebook

Aktuální videa, fotky, informace, rady a data. Sledujte náš Facebook.

sleduj co děláme

Instagram

Aktuální videa, fotky, rady a data. Sledujte qara.insta na Instagramu.

nakoukni do Qara