Výroční zpráva o hospodaření společnosti QARA s.r.o. za rok 2018

Stejně jako v minulém roce zveřejňujeme i v roce letošním své úspěchy i neúspěchy. Svá data, reálná čísla a hlavně vize do budoucna. I nadále budeme pomáhat realitním makléřům plnit jejich sny, nechávat je svobodně pracovat a podporovat je ve vzdělávání a práci tak, aby byli co nejlepší, a přesto si mohli užívat co nejvíce času se svými blízkými. Nově potom budeme pomáhat i koncovým zákazníkům orientovat se na realitním trhu a při realitních transakcích, aby pro ně byly prodej a koupě nemovitostí krásným životním krokem.

Společnost i v roce 2018 pokračovala ve významných investicích do marketingových aktivit, které ale na rozdíl od předchozích let všechny financovala z vlastních zdrojů. Šlo například o vytvoření PR a komunikační strategie, vytvořenou ve spolupráci s PR specialistou, nebo o pokračující marketingové kampaně na internetu a sociálních sítích. Hospodářský výsledek společnosti byl i v roce 2018 mírně kladný.

Společnost i v loňském roce pokračovala v navyšování portfolia služeb, které poskytuje spolupracujícím realitním makléřům. Aktuálně toto portfolio služeb zahrnuje téměř 30 produktů od právních služeb nebo propagačních materiálů po videoprohlídky, 3D scan nemovitosti, profi fotky, grafické práce, homestaging, zajištění účetnictví, správu kampaní na sociálních sítích, grafické sady na sociální sítě a mnoho dalšího. Všechny tyto služby mají spolupracující makléři k dispozici prostřednictvím uzavřeného webového portálu, díky kterému mohou objednání služby vyřešit několika málo kliknutími myši odkudkoliv, kde mají k dispozici internet.

Aktiva společnosti se v roce 2018 meziročně navýšila o 47 % na jeden a čtvrt milionu korun. Závazky společnosti se pak v roce 2018 navýšily naopak jen mírně, o 18 %, přičemž v roce 2019 plánuje společnost začít postupně splácet dlouhodobé cizí zdroje, které do společnosti postupně vkládali společníci.

V roce 2018 začala společnost ve spolupráci s externí advokátní kanceláří úspěšně vymáhat dlouhodobé pohledávky, a to i prostřednictvím exekučních příkazů. Zároveň ale došlo díky postupnému zkvalitňování týmu spolupracujících makléřů k výraznému poklesu nových pohledávek po splatnosti, a to i díky nastavení nových procesů upomínek a interní evidence pohledávek.

Významně se v roce 2018 meziročně navýšil i počet spolupracujících makléřů, a to o 22 (+49 %). Na konci roku spolupracovalo s QARA 67 aktivních realitních makléřů. V prvním pololetí 2019 pak nově zahájilo spolupráci s QARA dalších 25 realitních makléřů. 10 makléřů naopak svou spolupráci ukončilo. Se společností QARA tedy v tuto chvíli spolupracuje 82 aktivních realitních makléřů.

V roce 2018 také společnost otevřela svou první pobočku mimo Prahu – nově tak makléřům QARA a jejich klientům slouží pobočka v Ostravě. Od dubna 2019 je otevřena další pobočka QARA v Brně, přičemž minimálně jedna další pobočka bude do konce roku 2019 ještě vybudována.

Výhled pro rok 2019

V roce 2019 bude QARA pokračovat ve zvyšování počtu spolupracujících makléřů, už ale pouze s velkým důrazem na jejich kvalitu. Nadále bude QARA vytvářet vlastní vzdělávací program založený na ověřených marketingových a podnikatelských technikách ze současného realitního, kulturního a sociálního prostředí, tedy z realitního trhu v České republice. Vzdělávací systém bude spolupracujícím makléřům k dispozici doživotně v online video formě, aby se k němu mohli vracet, kdykoliv budou potřebovat.

Zároveň bude rok 2019 přelomový i z hlediska konceptu společnosti QARA, která doposud marketingově cílila jen na pozornost realitních makléřů. V průběhu roku 2019 dojde ke spuštění nových webových stránek, kde si přijdou na své nejen realitní makléři, ale i koncoví zákazníci, tedy prodávající i kupující.

QARA bude marketingově mnohem více působit na pozornost koncových zákazníků, edukovat veřejnost v otázkách spojených s prodejem a nákupem nemovitostí a bude i zveřejňovat reálná data a analýzy z realitního trhu v ČR.

Sledujte naše sociální sítě

QARA.TV

Aktuální videa, informace, rady a data. Sledujte QARA TV na YouTube.

sleduj co děláme

Facebook

Aktuální videa, fotky, informace, rady a data. Sledujte náš Facebook.

sleduj co děláme

Instagram

Aktuální videa, fotky, rady a data. Sledujte qara.insta na Instagramu.

nakoukni do Qara

Linked In

Aktuální videa, informace, rady a data. Sledujte náš LinkedIn.

zprávy na linkedin

Rychlý kontakt

Co kdybychom zůstali v kontaktu?

Pro makléře QARA vytváříme spoustu zajímavého obsahu, ze kterého byste mohli těžit i Vy.