MÍT TALENT, CO MĚL PAGANINI

Potřebujete mít talent jako Paganini, když jste atlet, tenista, herec, zpěvák nebo malíř? A potřebujete mít talent i jako realitní makléř? Nebo vám stačí mít ten správný systém a usilovně pracovat?

Potřebuje mít realitní makléř talent, jako měl například Paganini, jak zpívá Karel Gott v jednom ze svých největších hitů? 🙂

Na realitním trhu v České republice pracuje zhruba 10 000 realitních makléřů. Mezi nimi je tak 1 % makléřů, kteří jsou velmi úspěšní a dosahují výrazně lepších výsledků než ti ostatní. 

Čím to je? Jsou šikovní a mají obchodní talent, říká se o nich.

A co sportovci, herci, politici? 

Co třeba takový Jaromír Jágr? Říká se, že je to jeden z nejtalentovanějších hokejistů české historie. 

Nebo Pavel Nedvěd? Kam to dotáhl? Svým fotbalovým talentem si získal srdce celého Turína, píše se v italských médiích.

Rafael Nadal nedávno jako první tenista v historii vyhrál jedenadvacátý grandslamový turnaj. Ten musí mít talent od boha, když dokáže něco, co nikdo jiný před ním nedokázal.

A co Arnold Schwarzenegger? Musel mít přece sportovní talent, když vyhrál globální soutěže Mr. Olympia, Mr. Universe, Mr. World i Mr. International a to hned několikrát.

Musel mít přece herecký talent, když byl svého času nejlépe placeným hollywoodským hercem a ztvárnil desítky hlavních rolí v globálně úspěšných trhácích.

A musel mít všehovšudy i politický talent, když si jej v letech 2003 – 2011 kalifornští občané zvolili za svého guvernéra (připomínám, že Arnold je rakušan). 

Bez talentu by toho tolik nedosáhl. Je to tak?

Existuje talent?

Jasně, že existuje. Je na to dokonce samostatný pojem ve wikipedii. Ta říká, že talent je rozvinutá úroveň schopností zvládat určitou činnost lépe než průměrně disponovaní lidé. 

Tři slova jsou v té předchozí větě podstatná. Rozvinutá úroveň schopností.

Všichni zmiňovaní se dostali na vrchol díky tomu, že usilovně trénovali, učili se a dokázali své schopnosti rozvinout více, než ostatní. Proto já věřím mnohem víc na píli a usilovnou práci a na systém, než na talent.

Usilovná práce

Jaromír Jágr dřel od malička jako pes. Celý život, od rána do večera. Pracoval velmi tvrdě, aby dosáhl obrovských úspěchů, kterých dosáhl. Stejně tak Pavel Nedvěd. 

Jejich úspěch neměl na začátku s talentem vůbec nic společného. Talent je nespecifický až fantazijní pojem. 

Na talent se dá svést hodně věcí, je to taková magická síla. Ale i častá omluva pro výmluvy u některých lidí.

Znáte Ivana Lendla? V 80. letech a ještě na začátku 90. let – nejlepší tenista na světě. Řekli byste si, ten musel mít talent. 

No jo, ale Ivan byl od malička „tvrdej jak dřevo“. Všechno si vypracoval pomocí píle a tvrdé práce. Pomocí odříkání. Talent mu opravdu nepomohl. Dřel od úsvitu do soumraku a jen díky tomu uspěl.

U sportovců je to hodně o fyzických předpokladech a u všech lidí, kteří něco dokázali, hlavně o mentálním nastavení a motivaci.

Uměli byste u jednoho jediného Arnoldova hereckého výkonu „za střízliva“ potvrdit, že to byl skvělý herecký výkon? 🙂 

Po značce Arnold Schwarzenegger i po filmech, ve kterých hrál, byla tehdy obrovská poptávka. Ale ruku na srdce, o žádné Arnoldovo velké herecké umění se nejednalo, uznejte.

A to se dostal na vrchol hned v několika úplně rozdílných oborech. Arnold je neuvěřitelně inspirativní a úspěšný člověk, který si zaslouží obrovský obdiv. Poslechněte si jeho autobiografii, stojí to za to. 

Když ne talent, tak jiná magická síla?

Ani magická síla, ani magická formule. Zapomeňte na to, nic takového neexistuje.

Pro každého člověka znamená úspěch něco jiného, proto raději zmíním cíle. Cíle jsou důležité. V jejich plnění nám ale nepomůže talent přímo.

Byla hned první píseň od Beatles hit? Byl jejich první koncert globálním úspěchem? Ne. Nebyl. Trvalo několik let tvrdé práce a sehrávání se, než se prosadili. Výsledkem píle a usilovné práce bylo to, že se dostali až na úplný vrchol.

Sportovci, herci, umělci, politici i úspěšní realitní makléři. Používají talent ke splnění svých cílů? Není to přímo talent, co zajistí jejich úspěch.

Systém

Většina lidí usilovně pracuje, aby splnila svoje cíle. I realitní makléř, aby uspěl, musí usilovně pracovat. Mnohem víc než talent budete – jako realitní makléř – potřebovat systém

Systém, který rozvine vaše schopnosti, uleví vám od práce, pomůže vám koncentrovat se na ty správné a hlavně důležité činnosti. 

A v neposlední řadě vás naučí, jak na to!

QARA je systém. Systém pro všechny realitní makléře, kteří se chtějí posunout na vyšší úroveň. Zlepšit se a naučit se spoustu nových triků z praxe.

Prodejní a komunikační systém

I proto jsme vytvořili QARA Academy, která pomáhá našim kolegům v práci. První modul se věnuje „Prodejnímu a komunikačnímu systému“

Všechny v QARA Academy popsané procesy, checklisty, postupy a návody na komunikaci se všemi zákazníky vycházejí z funkční a úspěšné praxe. 

Pomáhají našim makléřům lépe nabírat i prodávat.

QARA Academy - 1. modul - leden 2022
QARA Academy – 1. modul – Prodejní a komunikační systém makléře

Marketingový ekosystém makléře

Druhý modul se bude věnovat Marketingovému ekosystému makléře. Je velmi důležité, investovat do reklamy a do marketingových nástrojů, ale jen do těch, které za to stojí. 

Pro makléře je velmi důležité pochopit, jak má celý Marketingový ekosystém makléře správně fungovat.

Někteří makléři vyhazují peníze za neefektivní nástroje. Jejich marketingový ekosystém potom nepracuje, jak má.

Mnozí makléři ale investují do efektivních propagačních nástrojů. A stejně se trápí. Nejsou efektivní a úspěšní.

A to změníme – už v dalším modulu QARA Academy

Štěstí na závěr

Jasně, štěstí, to je jediná magická a fantazijní síla, kterou uznávám. 

Ale i ta se dá – podle mě – ovlivnit usilovnou prací, vůlí a tím, že používáte ten správný systém

Přeju vám, abyste díky vaší usilovné práci, vašemu systému i vaší píli, potkávali jenom samé štěstí.

Sledujte naše sociální sítě

QARA.TV

Aktuální videa, informace, rady a data. Sledujte QARA TV na YouTube.

sleduj co děláme

Facebook

Aktuální videa, fotky, informace, rady a data. Sledujte náš Facebook.

sleduj co děláme

Instagram

Aktuální videa, fotky, rady a data. Sledujte qara.insta na Instagramu.

nakoukni do Qara

Co kdybychom zůstali v kontaktu?

Zajímá vás info o QARA a chcete vidět obsah, ze kterého byste mohli těžit i Vy?