Je inzerce na realitních serverech stejně spravedlivá a efektivní pro všechny?

ANO, je. A kromě toho, že je spravedlivá, je stále i efektivní. Vůbec totiž nezáleží na tom, zda jste z velké realitní sítě, nebo jste makléř samotář. Realitní servery neupřednostňují viditelnost realitních nabídek podle množství inzerce, jako je tomu v jiných případech.

Nejefektivnějším inzertním serverem z našeho pohledu i z pohledu všech funkčních průzkumů, jsou samozřejmě Sreality. Sreality jsou zároveň největším serverem s největším podílem na trhu.

Po realitním trhu kolují zvěsti, že nejlepší podmínky na inzertních serverech, a zejména na Srealitách, mají ty největší realitní sítě. Jsou slyšet i názory, že Sreality a další velké inzertní servery zvýhodňují viditelnost nabídek realitních makléřů sdružujících se jen pod velkými realitními značkami. To je ale samozřejmě úplný nesmysl, jak nám potvrdily samotné Sreality, tak zkušenosti našich makléřů.

Inzertní servery jsou v tomto ohledu velmi spravedlivé, jsou stejně efektivní pro velkou síť i samostatného makléře a měří každému stejným metrem. A dokonce není vůbec pravda, že pokud jste makléř samotář nebo malá realitka, budete mít předraženou inzerci nebo mnohem vyšší náklady. Jedná se o halířové, maximálně korunové položky u jednotlivých inzerátů. Náklady oproti produkci nejsou pro menší realitní subjekty o nic vyšší, než u velkých realitních značek.

To, že jsou Sreality nejnavštěvovanější, a že je z nich nejvíce konverzí není nic nového a asi nikoho ani nepřekvapí, že druhým v pořadí je podle oficiálních průzkumů Bezrealitka. V tomto ohledu je dobré si uvědomit, že my makléři chodíme na Sreality čerpat informace ohledně konkurenčních nemovitostí a na Bezrealitce zase většina makléřů i monitoringů čerpá informace ke spolupráci se soukromými inzerenty. To velmi zvyšuje návštěvnost, ale konverzní potenciál vzhledem k uskutečněným prodejům a pronájmům se Srealitám stejně odepřít nedá. Vychází velmi pozitivně.

Co říci závěrem? Inzertnímu serveru je jedno, jestli jste z velké nebo malé sítě, nebo jestli podnikáte samostatně. Vždy měří všem stejným metrem. Chová se stejně, jako zájemci na těchto serverech. Všem se zobrazí stejná nabídka a záleží pouze na kvalitě jejího zpracování. Na ničem jiném.

Takže, nevěřte fámám o upřednostňování nabídek velkých hráčů a o tom, že ti velcí mají více kontaktů od zájemců, nejsou pravdivé. Inzertní servery jsou spravedlivé a je to stále ta nejefektivnější cesta k propagaci vašich nabídek.

Rádi uslyšíme i váš názor v diskusi pod článkem a pokud se vám článek líbil, děkujeme za sdílení a za LIKE :).

Sledujte naše sociální sítě

QARA.TV

Aktuální videa, informace, rady a data. Sledujte QARA TV na YouTube.

sleduj co děláme

Facebook

Aktuální videa, fotky, informace, rady a data. Sledujte náš Facebook.

sleduj co děláme

Instagram

Aktuální videa, fotky, rady a data. Sledujte qara.insta na Instagramu.

nakoukni do Qara

Linked In

Aktuální videa, informace, rady a data. Sledujte náš LinkedIn.

zprávy na linkedin

Rychlý kontakt