JAK NA VIDEO HOVOR S KLIENTY PŘES GOOGLE HANGOUTS MEET

V poslední době je důležité se umět přizpůsobit i v rámci používání technologií. Boom, který zažívají video hovory, schůzky přes video, ale i firemní video porady a mýtinky, je opravdu obrovský. Je způsoben pandemií COVID-19, která v lecčems změnila přístup klientů, firem i obyčejných lidí. Možná už napořád.

Technologie jsou pro nás číslo 1

Není to poprvé, co je QARA připravena. Jednou z našich hlavních filozofických myšlenek je využívání moderních nástrojů a technologií. Na tuto situaci jsme byli připraveni  již dlouho před pandemií.  

Pokud chcete v dnešní situaci využít pro kontakt s vašimi klienty nebo kolegy makléři video hovor, máte k tomu všechny potřebné nástroje přímo ve vašem G Suite účtu od QARA. Pokud potřebujete např. s vaším právníkem společně pracovat na jednom dokumentu a vidět ho ve stejnou chvíli při hovoru, použijete ten samý nástroj, je to velice jednoduché.

To všechno a mnohem víc vám umožní video hovor prostřednictvím Google Hangouts Meet a v tomto krátkém článku, nebo v tomto krátkém videu se dozvíte, jak na to.

Jak na video hovor prostřednictvím Google Hangouts Meet?

K uskutečnění video hovoru potřebujete počítač s kamerou a mikrofonem, tablet s kamerou nebo chytrý telefon. Nic dalšího nepotřebujete. Vše ostatní totiž máte k dispozici v rámci Google G Suite – a ten mají všichni makléři QARA. Ostatní účastníci pak musí mít jen  počítač s mikrofonem a kamerou, tablet nebo telefon.

Jak na to? Nejlepší je začít v Google kalendáři – vytvoříte v něm událost / schůzku a pozvete do ní ostatní účastníky hovoru. Klidně jich může být víc. A nemusí mít ani google účet, stačí když znáte jejich email, jakýkoliv. Jakmile schůzku vytvoříte, google se vás zeptá, zda má ostatním účastníkům odeslat email s pozvánkou – to odsouhlasíte.

V pozvánce je totiž odkaz, přes který se dostanou do místnosti, kde se uskuteční váš video hovor. Kromě toho si mohou z pozvánky vložit schůzku / událost do svého kalendáře v počítači, aby na ní nezapomněli.

Připojení k Google Hangouts Meet

Když nastene čas schůzky – hovoru – klikete v kalendáři v události na odkaz “Připojit se ke službě Hangouts Meet”. Otevře se vám okno v prohlížeči (ideální je mít Chrome, ale funguje to docela dobře i v Safari od Apple a dalších prohlížečích). V tu chvíli se spustí kamera a mikrofon. Pokud tyto zařízení nemáte povolené, teď je povolte. Pokud nejste přihlášeni v Chrome, budete muset ještě vyplnit vaše jméno pro video hovor. Pak kliknete na tlačítko “Připojit se” a váš video hovor začne.

V rámci video hovoru můžete nasdílet vaši obrazovku (pozor na to co máte zrovna otevřené! :-), můžete ztlumit váš mikrofon nebo vypnout video, nebo můžete spustit záznam hovoru.

Můžete také využít přítomný chat – v něm si můžete např. posílat odkazy. Další účastníky můžete přidávat i během hovoru – jednoduše jim pošlete odkaz a oni se připojí. 

Jak na video hovory na Google Hangouts Meet?

Připojte se z počítače, telefonu i tabletu

Jak jsem psal výše, video hovoru se můžete zúčastnit i pokud nejste u počítače – stačí z vašeho chytrého telefonu nebo tabletu prokliknout v kalendáři odkaz na Hangouts Meet (“Připojit se k video hovoru”) nebo kliknout na odkaz v emailu s pozvánkou. Do telefonu se vám nabídne instalace aplikace Meet a za pár vteřin můžete začít s video hovorem.

Doufám že vám tento návod pomohl začít s video hovory. Šetří čas všem zúčastněným stranám. Pokud byste měli nějaké otázky, tak mi je pošlete na můj e-mail jan.novotny@qara.cz. A nebo si můžeme zavolat – třeba prostřednictvím video hovoru.

K tomuto článku se můžete vracet, když budete potřebovat. Vždy jej najdete tady na blogu QARA, stejně jako spoustu dalších článků, které vám pomohou ve vašem podnikání. 

Tento článek jsem pro vás natočil i ve formě videa, jako spoustu dalšího obsahu, který pro vás v QARA vytváříme. Přihlaste se k odběru našeho kanálu, ať vám žádný obsah neuteče. Vedle tlačítka “Odebírat” klikněte i na ten zvoneček, aby vás YouTube na nový obsah automaticky upozornilo a vy jste o nic nepřišli.

A pokud ještě jako makléř nejste součástí QARA, ale uvažujete o tom, podívejte se sem a přečtěte si, s čím vám umíme pomoct. A pokud sdílíte stejné hodnoty jako my, potkejme se a uvidíme. Třeba najdeme společnou řeč a priority, díky kterým spojíme své síly.

A mějte se fajn, ať se vám daří. Honza

Sledujte naše sociální sítě

QARA.TV

Aktuální videa, informace, rady a data. Sledujte QARA TV na YouTube.

sleduj co děláme

Facebook

Aktuální videa, fotky, informace, rady a data. Sledujte náš Facebook.

sleduj co děláme

Instagram

Aktuální videa, fotky, rady a data. Sledujte qara.insta na Instagramu.

nakoukni do Qara

Co kdybychom zůstali v kontaktu?

Zajímá vás info o QARA a chcete vidět obsah, ze kterého byste mohli těžit i Vy?