Prodej rodinného domu 6+2kk Ostrava-Poruba

Dům

Obytná plocha 416 m2 Ostrava Poruba, V Zahradách

14 500 000

zajímá mě

Život jak na venkově, a přitom v centru Poruby. Nevěříte? Taky jsme nevěřili.
Mohlo by to celé začínat: Bylo, nebylo. Ale nyní JE jedno kouzelné místo s rybníčkem, velkou zahradou, kde se pasou ovečky, kačenky a kde by se mohl natáčet nejeden pohádkový příběh. A to vše pár kroků od centra Poruby. Stále nevěříte? Váš nový životní příběh začíná právě tady. Pojďte s námi na prohlídku a toto místo si hned zamilujete.

Když tady přijedete poprvé, vůbec si nevšimnete tohoto ukrytého místa, které je hned kousek od Rudné a třídy 17. listopadu. Když pak otevřete velkou příjezdovou bránu, najednou jste v jiném světě. Před Vámi se otevře velký dvůr s vilou z roku 1939, která prošla rekonstrukcí a k níž náleží i veliká hospodářská budova.
Vila je dispozičně řešena jako 6+2kk s užitnou plochou (nyní je rozdělena do dvou samostatných jednotek 4+kk a 2+kk), ale lze ji opět propojit v jeden celek nebo nabídnout samostatnou část 2+kk k pronájmu. Vila se skládá ze dvou obytných pater, půdního prostoru a sklepa. Na ni hned navazuje hospodářská budova se zastavenou plochou cca 156 m2. Nyní je tento prostor využíván jako zázemí vily a skladovací prostor. Do budoucna bude záležet na novém majiteli, který může proměnit tento prostor ve zcela něco jiného podle svých představ. V přízemí vily se nachází předsíň, komora a velký pokoj. Dříve se odtud procházelo dál do kuchyně, dalšího pokoje a koupelny. Nyní je tato část oddělena sádrokartonovou příčkou a vchod do této oddělené jednotky 2+kk je z druhé strany vily.
Po schodech přicházíme do prvního patra. V mezipatře se nachází prostorná moderní koupelna s velkou rohovou vanou a koupelnovým nábytkem laděná do světlých barev v kombinaci s hnědou. Když vystoupáme ještě pár schodů výše, jsme v předsíni, na kterou navazuje krásná moderní kuchyň s obývacím pokojem a jídelnou. Kuchyně je v lila barvě a ve vysokém lesku. Nachází se zde myčka na nádobí, indukční sporák, vestavěná mikrovlnná a elektrická trouba a digestoř.
Za obývacím pokojem je ložnice s výhledem do zahrady. V patře se nachází ještě jeden pokoj, který může sloužit jako dětský pokoj nebo pracovna. V 1. patře nechybí ani terasa s umělým trávníkem a výhledem na dvůr, do zahrady a na okolní zástavbu Poruby. Tady se Vám bude skvěle relaxovat s šálkem dobré kávy. Nad prvním patrem najdete ještě půdní prostor, který lze dále přetvořit na další obytnou část a ještě si rozšířit již tak velkorysý prostor vily. Zahrada má výměru 3060 m2 a navazuje na zastavěnou plochu s nádvořím o současné rozloze 826 m2. Zahrada je rozdělena do několika částí, relaxační zóna s bazénem, okrasná zahrada se dřevinami a květinami. Plůtkem je pak vymezena část pro chov zvířat a v části u řeky je na rozhraní dvou pozemků vybudován rybníček. Tedy i početná rodina si najde svůj vlastní prostor na tak velkém pozemku. Ať se budete chtít koupat, věnovat pěstování zeleniny, starat se o ovečky nebo si jen tak rybařit, vše tato nemovitost s pozemky Vám nabízí.

Vila je z cihel, hospodářská budova je z nepálených cihel. Vila prošla v roce 2009 celkovou rekonstrukcí. Jsou zde plastová okna, elektřina v mědi, rozvody vody v plastu. Byly dělány nové rozvody topení, zateplení fasády, izolace střechy, nové omítky. Balkón byl rekonstruován v roce 2016. Na podlahách je plovoucí podlaha, dlažba a koberce. Vytápění je řešeno tuhými palivy (kotel na dřevo) nebo elektrickým kotlem. Je připravena i přípojka na plyn. Vila je napojena na kanalizaci a obecní vodovod.
Tato vila může sloužit i k podnikatelským účelům a vedlejší velkorysý prostor hospodářské budovy (cca 156 m2) k tomu přímo vybízí.
Zavolejte nám a domluvte si prohlídku.

Adam Kauer

+420 602 107 752

Nemovitosti makléře

360°

Virtuální prohlídka

14 500 000

s provizí RK, včetně právního servisu

ID zakázky 10058
Obytná plocha 416 m2
Počet nadzemních podlaží 2
Lokalita Ostrava Poruba, V Zahradách
Umístění Centrum obce
Topení ÚT tuhá paliva
Vybavení (inženýrské sítě) 230V, 400V
Konstrukce budovy Cihlová
PENB E

Podobné nemovitosti

Prodej, řadový rodinný dům, 5+kk, 138 m2, ul.Kramolišova, Ostrava – Slezská Ostrava

  • Aktivní
  • Jen u nás
Obytná plocha 138 m2
Lokalita Ostrava Slezská Ostrava
Kramolišova
Cena 8 300 000

Kamila Ženčáková Kopecká

9 nemovitostí v nabídce

+420 602 311 995

Rodinný dům 5+kk v srdci malebné krajiny Beskyd, 151 m2, Morávka

  • Aktivní
Obytná plocha 151 m2
Lokalita Morávka
Cena 11 300 000

Tereza Cónová

13 nemovitostí v nabídce

+420 775 110 081

Prodej dvougeneračního rodinného domu s garáží a zahradou 678 m2

  • Aktivní
  • Jen u nás
Obytná plocha 180 m2
Lokalita Ostrava Bartovice
Bartovická
Cena 5 900 000

Jana Chrobáková

11 nemovitostí v nabídce

+420 728 230 436

Napište si o další informace