Prodej chalupy 144 m, pozemek 1564 m

Rekreační objekt 4+kk

Plocha 144 m2 Lázně Libverda Lázně Libverda

0

zajímá mě

Exkluzivně nabízíme chalupu v malebné kotlině v podhůří severního úpatí Jizerských hor, v obci Lázně Libverda (Liberecký kraj). Autem z Prahy cesta trvá necelé dvě hodiny (cca 140 km) a z Liberce přibližně 40 minut (cca 35 km). Díky léčebným minerálním pramenům získaly lázně věhlas již na konci 14. Století, dnes se zde léčí onemocnění srdce, cév, pohybového aparátu atd. Velmi známou dominantou je výletní restaurace Obří sud, jak již z názvu vyplívá, ve tvaru obrovského sudu.
Lázně Libverda jsou turisty, chalupáři a chataři navštěvovány celoročně. Místo je protkáno množstvím cyklotras, cyklostezek, turistických stezek a v zimě běžkařských tratí. Za zmínku jistě stojí nedaleký lyžařský areál Swieradow Zdroj (středně náročné sjezdovky) na polské straně hor, cca 20 minut cesty autem a pro letní koupání velké Berzdorfské jezero (760 ha vodní plocha) již na německé straně, cca 35 minut jízdy autem K vycházkám, ale i k náročnějším horským túrám, lákají horské a skalní vyhlídky, vodopády, přehrada Souš, vyhaslá sopka Bukoveca, rozhledna na Smrku, nejvyšší hoře Jizerských hor, a mnoho dalších, pro milovníky hor, atraktivních míst.
Chalupa o celkové užitné ploše 143,8 m se nachází v horní části obce při tzv. lázeňské pěšince na mírně se svažujícím pozemku o celkové výměře 1564 m. Na pozemku je postaveno kryté stání pro jedno auto, kůlna o cca 30 m a dřevník 4 m. Na upravené zahradě, s množstvím vrostlých stromů a keřů (převážně ovocných), dominují dva ořešáky, které v letních měsících vrhají příjemný stín, pokud se zrovna nechcete slunit.
Chalupa je přízemní, nepodsklepená, kamenocihelná stavba s vybudovaným obytným podkrovím pod sedlovou střechou (kombinace hliníkové krytiny a železnobrodské /anglické břidlice), v posledních letech prošla rozsáhlou rekonstrukcí, zejména : obvodová a plošná (podlahy) izolace proti zemní vlhkosti, nové komplet rozvody, podlahy (podklady i povrchy), obklady, dlažby, v podkroví nové prkenné podlahy, int. dveře včetně zárubní z masivu, zateplení podkroví (komplet skladba) a SDK vestavba, posílení stropní konstrukce, podlahové topení (elektrické), nové komíny , nová kachlová kamna atd..
Dispozice:
1.NP obývací pokoj 33,6 m, pokoj 13.2 m, chodba 11,2 m, technická místnost 4,8 m , sklep 5,8 m a veranda 3,4 m
2. NP/podkroví 1.ložnice 36,4 m, 2. ložnice 23,8 m a chodba 11,6 m
Na chalupu směrem do zahrady navazuje terasa o cca 8 m.
K domu přivedena voda a el. proud (230V a 380V), odpad řešen septikem. Vytápění kombinace podlahového el. topení a krbových kamen na pevná paliva. Rozvod SAT TV.
Chalupa je v dobrém stavebně technickém stavu po rekonstrukci a navíc na opravdu krásném místě Jizerských hor, vhodném nejen pro rekreaci, ale i celoroční sportovní aktivity.
Vřele doporučuji !

Jiří Martan

+420 725 050 050

Nemovitosti makléře

cena na dotaz

ID zakázky 8083/2918
Dispozice 4+kk
Plocha 144 m2
Vlastníctví Osobní
Počet nadzemních podlaží 2
Lokalita Lázně Libverda
Umístění Klidná část obce
Topení Lokální palivové
Vybavení (inženýrské sítě) 230V, 380V, TV satelit, Voda, pitná
Konstrukce budovy Smíšená
PENB G

Napište si o další informace